Likoid Social

Likoid Social, 2021 yılında Sisttechnology Yazılım San. Tic. A.Ş. tarafından geliştirilen yapay zeka temelli sosyal medya analiz motorudur. Likoid Social alanında uzman akademisyenler, yazılımcılar ve analistler tarafından geliştirilmiş ve geliştirilmeye devam edilen bir sistemdir. Sosyal medya analiz motorunun amacı, sektörlerel alanlarda sosyal medya yönetimi ve analizi, itibar yönetimi, marka yönetimi, hedef kitle yönetimi, politik araştırmalar, seçim aday analizleri, belediye analizleri sunmaktır.

Likoid Social, verilerini sosyal medya platformlarının api kütüphanelerinin izin verdiği ölçüde ve halka açık (public) verilerden elde etmektedir. Kişisel verileri hiçbir şekilde ihlal etmemekte olup, raporlarında verileri anonimleştirerek sunmaktadır.

Likoid Social yapay zekası kendini sürekli geliştiren bir cümle analiz algoritmasına sahiptir. Şu anda sadece bir cümlenin pozitif-nötr-negatif ayrımında bile 58.000 cümle kütüphanesinden yararlanmakta olup, bu sayı her geçen dakika artmaktadır. Duygu analizi, duygu yoğunluğu, kendini geliştiren yapay zeka teknolojileri ile cümle sınıflandırması gibi alanlarda patentli algoritmalar geliştirmekte ve bu algoritmalar ile yüksek hızlı veri analizi yapmaktadır. Geliştirmiş olduğumuz algoritmalar, uluslararası araştırma dergilerinde makale olarak yayınlanmtadır.

Araştırmalarımız aynı zamanda Likoid Social Bloğu'nda yayınlanmaktadır. Blog'umuzu inceleyerek anonimleştirilmiş analiz raporlarımıza ulaşabilirsiniz.